Leia endale oma IKIGAI

Leia endale oma IKIGAI  – see annab Sulle elumõtte, elurõõmu
ja juhatab Sind koju!
Ikigai on Jaapani mõiste  iki (生き ‘elu’) ja gai (甲斐 ‘tulemus’, ‘vili’, ‘väärtus’, ‘kasu’), mis annab inimesele elamiseks eesmärgi ja elumõtte. Ikigai annab põhjuse elamiseks, seega paneb inimese keha liikuma  –  äratab hommikul Sind rõõmuga üles ja uinutab õhtul hingerahuga magama.
See on kindla aluse loomise protsess, et positiivselt mõelda, näha, saada, et teha asju vabalt ja elurõõmuga, millest kujuneb pikaajaline  protsess. See on igapäevane positiivne eluviis, mis salvestub alateadvusse ja saab keha ja vaimu jaoks heaks harjumuseks. Igapäevaselt tuntakse rõõmu lihtsatest asjadest ja tegutsedes nähakse, et toimingud annavad päriselt häid tulemusi. Hea rutiiniga mõtestatud eluviis annab kehasse turvalise ja maandava rahu, nagu oleksid lõpuks „koju jõudnud“.

 • Mis kasu on Ikigaist?
  Jaapani tarkuse kohaselt on õnne leidmine üsna lihtne, kui Sa järgid igapäevaselt “ikigai” põhimõtteid.
  Tohoku ülikooli Sendai meditsiinikoolis läbi viidud uuringu kohaselt, elavad ikigaid praktiseerivad Okinawa saare inimesed kauem. Neil on parem tervis ja nad saavutavad rohkem nii tööl raha teenides kui ka isiklikus elus.
  Seda saab seletada väga lihtsalt:
  kui inimesed leiavad elu mõtte või eesmärgi ja selle, mis neile iga päev rõõmu pakub, hakkavad nad oma tervise eest rohkem hoolt kandma, loobuma halbadest harjumustest, kogevad sagedamini positiivseid emotsioone ja tunnevad vähem kurbust. Seetõttu on väga oluline, et kõik, kes soovivad elada pikka ja sisukat elu, leiaksid endale midagi, mille pärast hommikul üles tõusta.
  Ikigai 10 põhimõtet:
  1. Ole füüsiliselt aktiivne ja vitaalne
  2. Võta elu rahulikult, ära kiirusta
  3. Ära nuuma oma kõhtu, ära söö üle
  4. Ümbritse ennast heade sõpradega
  5. Näe hea ja sale välja oma järgmisel sünnipäeval
  6. Naerata kogu oma tervikuga
  7. Ole loodusega sõber
  8. Ole tänulik kõige eest
  9. Ela hetkes ja ole kohal
  10. Järgi igapäevaselt oma Ikigaid
  Oma Ikigai leidmiseks ei pea Sa olema jaapanlane. Harrasta ka Reiki-eluviisi ja ole igapäevaselt tegevuste juures kohal,
  ole endast hoolivam ja oma meeleolust teadlikum. Korda 21-päeva Reiki Gokaid ja ela oma elu rõõmuga!

  Ikigai soovitused:
 • Alusta väikestest asjadest – kirjuta välja oma mõtetest need väikesed asjad, mis sulle rõõmu pakuvad. Ole nende hetkede üle õnnelik, ole tänulik. Olgu see suurepäraselt õnnestunud praemuna, kaunilt särav veetilk jääpurikal, võõra mööduja naeratus või veel midagi muud – peaasi et märkad.
 • Vabasta ennast kohustustest – ärata endas mänguline sisemine laps, kes aktsepteerib ennast ja ümbritsevat, oskab olla otsekohene, julge, sõltumatu teiste arvamustest. Näe enda ümber elu ja mängu ilu.
 • Leia rahu ja harmoonia oma elus – ebaõnnestumistele vastupidiselt näe elu kui õppelava, kus tuleb oma õppetükid selgeks õppida. Ikigai tähendab Jaapani kultuuris ka ühtsust looduse, keskkonna, ümbritsevate inimeste ja ühiskonnaga tervikuna.
 • Ela hetkes ja iseenda nimel – osale oma tegemistes olevikuvormis, justkui kedagi teist sinu ümber ei eksisteeriks ja leia põhjuseid, miks oma tegemiste üle rõõmu tunda.

  Vaata filmi; Ikigai in the Village of Longevity:

  https://www.youtube.com/watch?v=LZ5NCgAfLLQ
  https://www.youtube.com/watch?v=kqvKN1UOV6k
  https://www.youtube.com/watch?v=OzNcoENNsxQ
  https://www.youtube.com/watch?v=ayNC4q56Izo

  Allikad ja inspiratsioon:
  Héctor García ja Frances Miralles raamat: “The 10 Rules of IKIGAI: The Japanese Secrets To a Long and Happy Life”
  Fb: Püsi terve
  Toimetas ja tõlkis Reiki Meister Age Pihlak