Reiki kanaliseerimise ajalugu

Reiki ajalugu

Mikao Usui sündis 15.augustil 1865 Lõuna-Jaapanis asuvas Taniai külas. Tema eesnimi oli Mikaomi ja eelnev nimi, mis Jaapanis levinud traditsiooni järgi muudetakse tähistamaks õpiaastate lõppu, oli Gyoho. Usui abiellus Sadakoga (neiupõlves Suzuki) ja neil oli kaks last – tüdruk ja poiss. Usui suri Fukuyamas 9. märtsil 1926. Tema keha maeti Saihoji templisse, mida teatakse kui Buddha templit Tokio eeslinnas. Tema naine ja poeg on samuti sinna maetud.
1938 aastal lubati võtta Usui pilt hauakambrist päevavalgele ja pildistada seda, mis oli tolle aja Jaapanis väga julge tegu. See on sama pilt, mida Chujiro Hayashi avaldas oma õpilastele ja mida võib praegusel ajal näha nii raamatutes kui veebilehekülgedel.

Mikao Usui külastas sageli Kurama mäge Kyotos, kus on hästituntud tugeva energiaga koht, et mediteerida seal asuva kose juures. Kord, pärast järjekordset paastu ja mediteerimist kose all, mis oli kestnud 21 päeva, sai ta „satori“. Sõna “satori” ei tõlgita lihtsalt kui “valgustumine”, traditsiooniliselt tähendab  see sõna  Kõrgema Tahte põgusat vilksatust või äkilist arusaamist. See äkiline arusaamine Reikist toimus märtsis 1921. aastal. Algul kasutas ta Reikit enda ja oma perekonna peal. See toimis nii hästi erinevate haiguste parendamisel, et ta otsustas jagada oma teadmist ja Reiki väge teistega.

Usui asutas aprillis 1921. aastal Usui Reiki Ryoho Gakkei (“Usui Reiki Meetodi Selts”) olles selle seltsi  esimees, avas ta esimese Reiki kliiniku Harajukas (Aojama -Tokio) 11. aprillil 1922 aastal. Septembris 1923 laastas Tokiot Kanto maavärin. Dr. Usui tervendas nii palju haavatuid, et lõpuks tema kliinik jäi väikeseks, et abistada kõiki maavärinas kannatanuid. Veebruaris 1925 ehitas ta uue kliiniku Nakanos, väljaspool Tokiot.

Reiki koolitused toimusid regulaarselt ning vastavalt kirjutistele tema hauakivil õpetas ta isiklikult umbes 2000 inimest. Algupärase meistri häälestuse ja teadmised said ainult kolm inimest. 1924. aastal oli Jaapanis kokku umbes 40 Reiki kool – kliinikut. Üks neist oli Dr. Hayashi kliinik, mis asus Akasakas Keo Ülikooli Kliiniku vastas üle tänava. See oli kliinik, kus Mrs. Hawayo Takata koges imelist tervenemist ja õppis seejärel Reikit. Hawayo Takata tõi Reiki õpetuse Läände, kus see on jõudnud meieni.

Sensei Usui sünni- ja arengulugu
Jaapanlane Mikao Usui kasvas üles Tendai Budistlikus perekonnas ning juba lapsena astus temagi Tendai (Lotus Sutra) Budistliku kloostri kooli, kus omandas kiko (chi kung`i Jaapani versioon) ja shinto (Jaapani maausk) teoreetilised ja praktilised teadmised. Kloostrikoolis saavutas edasijõudnute taseme, mille kohaselt oli ta võimeline distantsilt mõttejõuga tervendama ja manipuleerima füüsilise keha energiaid. Kaheteistaastaselt treenis ta Samuraide mõõgavõitluskunsti yagyu ryu`, milles ta saavutas kõrgeima taseme. Tollel ajal tunnustati teda kui kõrgelt hinnatud eksperti mitmete Jaapani võitluskunstide alal. Temast sai Tendai Budistlik preester, kes andis oma teadmisi õpilastele edasi enamjaolt oma kodus.

Usui oli väga teadmiste himuline ning õpilasena veetis ta palju aega raamatukogudes, uurides Lääne meditsiini- ja psühholoogiapõhiseid raamatuid ning iidseid budistlikke ja Hiina meditsiini ürikuid. Sel ajal oli loodud ka mitmeid spiritualistliku tervendamise ühinguid ning ühe neist organistsioonide – Rei Yutsu Kai asutajaks, oli Mikao Usui. Tänapäeval on selle organisatsiooni liikmed enamjaolt budistlikud nunnad/mungad, spirituaalsed õpetajad, kätega tervendajad ja selgeltnägijad.